Akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu m. in. o posiadanie znacznej ilości narkotyków – sprawa Prokuratury Rejonowej w Choszcznie

Prokurator Rejonowy w Choszcznie skierował do Sądu Rejonowego w Choszcznie  akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, któremu zarzucono m. in. to że w dniu 20 listopada 2018 r. w Choszcznie posiadał wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, znaczną ilość substancji psychotropowej w postaci amfetaminy o łącznej wadze 34,12 grama, tj. o czyn z art. 62 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii i inne,

Prokuratura Rejonowa w Choszcznie nadzorowała śledztwo w przedmiotowej sprawie prowadzone przez Komendę Powiatową Policji w Choszcznie. W toku postępowania ustalono w oparciu o dokonane przeszukanie, że podejrzany w dniu 20 listopada 2018 r. posiadał przy sobie znaczną ilość narkotyków w postaci amfetaminy o łącznej wadze przekraczającej 30 gram.

Ponadto w toku śledztwa ustalono, że podejrzany w dniu  10 listopada 2018 r. działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej udzielił ustalonej osobie amfetaminę. Z tego względu mężczyzna usłyszał również zarzut dotyczący popełnienia przestępstwa z art. 59 ust. 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

W toku postępowania podejrzany został zatrzymany, a następnie na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie. Ten środek zapobiegawczy był stosowany również w dniu kierowania aktu oskarżenia do Sądu.

Podejrzany (lat 22) był w przeszłości karany sądownie. Za zarzucane podejrzanemu przestępstwo m. in. z art. 62 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat. 

źródło: PO w Szczecinie

05-06-2019 Redakcja

Dodaj komentarz

Reklama [C] - GBS Bank
PEŁCZYCE Pogoda

OGŁOSZENIA

FIRMA

REKLAMA 1 - MARAL-HURTOWNIA BHP
REKLAMA 1 - MARAL-HURTOWNIA BHP

SONDA

Czy podoba Ci się portal ePełczyce.pl?

TAK
NIE